Projekt Stojaka na łodzie ROSEN

Email Drukuj PDF

Projekt Stojaka na łodzie ROSEN

 Stojaki na łodzie projektowane były z myślą o:

Bezpieczeństwo

Jest rzeczą oczywistą, że podczas wyboru stojaka należy pamiętać o masie którą ma wspierać. Waga samej łodzi zazwyczaj wynosi kilka ton podtrzymywanych na pionowym kilu i balansujących do przodu tyłu i na boki. Niektóre łodzie mają cięższą część dziobową, a w innych znacząca cześć masy umiejscowiona jest z tyłu. Jeśli 3 tonowa łódź jest ustawiona pod kątem 3 stopni wspierana musi być przez 1,5m podpory wytrzymujące siłę 0,45KN. Jeśli pochylona zostanie pod kątem 5 stopni siła nagle wzrasta do 2,1KN. Ponadto należy uwzględnić dynamiczne siły pochodzące od wiatrów. Po za sezonem łodzie często przykrywane są dodatkowymi materiałami ochronnymi które zwiększają powierzchnię do 20-30m2. Podczas każdej typowej burzy siła z jaką wiatr oddziałuje na łódź może osiągnąć 10KN(1000kg) w wyjątkowych wypadkach siła to przekroczyć może nawet (30KN).

Jak widać na powyższych przykładach stojak musi wytrzymywać ogromne obciążenia.

Poza sezonem w większości przypadków łodzie pozastawiane są same sobie i jeśli pod wpływem niepogody łódź zostanie przewrócona straty obejmą jeden obiekt ewentualnie dwa (łódź sąsiednią). Jednak przed sezonem w otoczeniu łodzi znajdują się ludzie przygotowujący ją do zbliżającego się sezonu. W związku z tym mamy do czynienie z zagrożeniem dla życia ludzkiego. Dlatego stojaki muszą dawać 100% gwarancję bezpieczeństwa przez cały rok.

W budowie stojaka wyróżnić należy zamkniętą spodnią ramę na której umiejscowiona zostaje łódź. Dzięki temu nie ma możliwości przemieszczania się podpór i całego stojaka nawet pod wpływem ekstremalnych sił.

Podstawowy stojak dostarczany jest z dwoma kompletami wsporników (4szt) przymocowanych do każdej strony ramy. W zależności od wymiarów oraz wielkości plandek na łodzi możliwe jest rozbudowanie układu o jeden do dwóch dodatkowych kompletów wsporników z każdej strony. Daje to maksymalne bezpieczeństwo przed wypadkami na lądzie bądź podczas transportu. Na szczęście do tej pory nie odnotowano wiele takich wypadków, jednak jeśli już się wydarzyły były tragiczne i z ogromnymi konsekwencjami.

Powinieneś upewnić się czy twoja łódź na lądzie nie stwarza zagrożenia dla życia ludzkiego.

Tą gwarancję NA PEWNO uzyskasz wybierając nasze stojaki.

Wytrzymałość

Nasze stojaki opracowane zostały zgodnie z wymogami Unii Europejskiej.

Stabilność

Stojak został zaprojektowany tak by masa łodzi stanowiła jednocześnie o jej stabilności. Łódź spoczywa kilem na płycie, która przenosi siły na resztę stojaka co daje gwarancję że stojak nie przemieści się pod dodatkowym obciążeniem np. od wiatru.

Odporność

Stojak na łodzie musi być odporny na działanie warunków zewnętrznych przez wiele lat. Istnieje tylko jedno ekonomiczne rozwiązanie i jest nim cynkowanie ogniowe. Wszystkie elementy naszych stojaków są cynkowane wliczając w to nawet śruby.

Uniwersalność i regulacje

W trakcie projektowania elementów stojaków szczególną uwagę zwracano na to, żeby sojak mógł być zmontowany samodzielnie przez użytkownika oraz spełniał indywidualne wymagania właściciela łodzi w zakresie jej podparcia.

Siły działające na łódź są takie same jak na stojak. Używając jedynie dwu podpór po bokach nigdy nie można być pewnym, że są umiejscowione na linii wzmocnień kadłuba. Większość współczesnych łodzi ma bardzo cienki kadłub zaprojektowany do pływania na wodzie. Na lądzie jest jednak zupełnie inaczej i dlatego nasze stojaki mogą być wyposażone nawet w 4 podpory z każdej strony.

Wszystkie wsporniki modą być odchylone od pionu do 30 stopni w kierunku osi stojaka. Wsporniki wyposażone są w teleskopowe rury dające możliwość regulacji od 0-40cm.

Wsporniki występują w sześciu długościach od 50cm-150cm. Z kolei teleskopowe rury wsporników w trzech długościach 50cm-100cm. W niektórych przypadkach dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa i pełnego dopasowania stojaka do łodzi można zastosować z przodu i z tyłu wsporniki o różnych długościach.

Wyróżniamy osiem rozmiarów ramy stojaka. Dostępne szerokości: 2,00m, 2,25m, 2,50m, 2,75m i długości: 2,71m i 3,55m 

 Zmiana konstrukcji stojaka

 

Z naszej oferty możesz wybrać i kupić jeden z podstawowych stojaków wyposażonych w dwa komplety wsporników po każdej stronie. Jeśli w przyszłość zdecydujesz się dodać kolejne wsporniki nie ma ku temu żadnych przeszkód. Jeśli kupisz nową łódź możesz nadal używać tego samego stojaka. Zawsze masz możliwość przebudowy zmieniając jego długość lub szerokość. Dzięki naszemu systemowi będzie to możliwe po dołożeniu jedynie w kilku dodatkowych elementów z naszego katalogu.


Montaż, demontaż i transport

 

Elementy naszych stojaków łączone są śrubami ocynkowanymi ogniowo. Wszystkie części są łatwe w transporcie, a waga żadnej z nich nie przekracza 20 kg.

Powszechnym problemem różnych innych stojaków jest ich znacząca waga i brak możliwość łatwego transportu. Montaż i demontaż naszych stojaków jest bardzo łatwy. Dzięki temu przetransportowanie stojaka w inne miejsce nie będzie stanowić żadnego problemu. Zaznaczyć musimy również, że wszystkie elementy naszego produktu zostały zaprojektowane tak by po demontażu (np. na okres letni) zajmowały jak najmniej miejsca.

Cena

 

Zdajemy sobie doskonale sprawę z jej wagi dla naszych klientów.

Stojaki produkowane są w Polsce pod ścisłym nadzorem jakości produkcji.

Dla zachowania jak najniższych kosztów dbamy o jak najmniejszą ilość pośredników w sprzedaży.

Swój nowy stojak możesz kupić prosto od nas.


 Skontaktuj się z nami poprzez e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie dzwoniąc pod numer

606 470 963

W emailu wystarczy podać numer telefonu, typ oraz wymiary łodzi. Bezzwłocznie oddzwonimy z informacją jaki model stojaka potrzebujesz.

 

Menu

Lista: Strona główna Projekt